Зарядні характеристики і напруга акумулятора

 • Відгуки :0
 • Переглядів: 748
 • 0

Якщо в новій моделі акумулятора є заряд, це є хорошим стимулом для покупки. Поставку заводських акумуляторів здійснюють з зарядом в діапазоні від 50-ти до 80-ти відсотків. Необхідність в подібному заряді пов'язана з компенсацією втрат, зумовлених саморазрядом акумуляторів при їх зберіганні або транспортуванні. Для гідного акумулятора необхідно забезпечити таку напругу, яке відповідне запуску мобільного пристрою і нормальному функціонуванню. Перша повна зарядка повинна сприяти двократному збільшенню часу роботи.

Якщо в нових акумуляторах немає заряду до того, як була розпочата експлуатація, їх можна віднести до прострочених або бракованих. Навіть після їх зарядки неможливо забезпечити їх надійну роботу весь термін, визначений гарантією. Від таких акумуляторів слід позбутися до закінчення гарантії.


Зарядна характеристика

Заряд літієвих акумуляторів проходить в 2 етапи. Час, що витрачається на заряд, відповідає силі струму при швидкому заряді. Під час повільного заряду не існує залежності між часом заряду і силою струму. Літієві акумулятори заряджаються в процесі швидкого заряду з постійним струмом і повільного - з постійною напругою.

Швидкий заряд

Протягом першого етапу відбувається споживання акумулятором всього струму, створюваного зарядним пристроєм. Відповідно до збільшення заряду відбувається швидке збільшення напруги. Наприклад, якщо для заряду використовують силу струму, яка дорівнює ємності, то протягом 30-ти - 40-ка хвилин досягається максимум значення напруги, рівного 4,2 Вольт. Протягом 1-го етапу відбувається зарядка акумулятора на 50-т - 70-т відсотків. Швидкий заряд в реальності триває відповідно до потужності пристрою, що використовується для зарядки. При недостатній потужності зарядного пристрою час заряду збільшується пропорційно. Наприклад, зарядка акумулятора 2 тисячі mAh проводиться протягом 1-го години за допомогою зарядного пристрою 1 А або протягом 2-х годин за допомогою зарядного пристрою 500-т mA.


Повільний заряд

Досягнувши максимуму напруги, відбувається поступове зменшення зарядного струму в поєднанні з уповільненням швидкості заряду. Тривалість повільної зарядки може досягати 2-х годин. У даній ситуації не існує залежності між швидкістю заряду і потужністю пристроїв.

Напруга

Напруга служить для визначення працездатності виробів. Величина робочої напруги знаходиться в діапазоні від 4,2-х до 2,75-ти Вольт. Зміна при розряді відбувається не лінійно. Рівень напруги падає в заряджених або майже виряджених виробах набагато швидше. В середньому діапазоні падіння напруги сповільнюється завдяки створенню платформи.

Кілька значень:

 • 4,2 Вольт - максимум напруги, зі 100% -ною зарядкою;
 • 3,85 Вольт - величина середини платформи, з 50% -ною зарядкою;
 • 3,6 Вольт - величина точки безперебійності, із напругою;
 • 3,3 Вольт - величина точки виключення.

При підвищенні напруги понад 4,2 Вольт відбувається перезарядка. При незначному перезаряді прискорюється старіння, при перезаряді понад 5,5 Вольт може статися вибух. Дослідникам було достатньо 40-ка хвилин для розігріву і вибуху акумулятора.

При зниженні напруги менше 2,5 Вольт відбувається перерозряд. Ми не згодні з твердженням, що неможливо здійснити зарядку нізкоразряджених акумуляторів. Експерименти, пов'язані з розрядом 0,5 Вольт, не показали підвищений рівень старіння. При низькій напрузі також не виникали проблеми, пов'язані з зарядом.


Незаряджаємість глибоко виряджених виробів, в основному, пов'язана з платою захисту, що перешкоджає спочатку надто низькому розряду. При виникненні глибокого розряду плата захисту заважає здійсненню зарядки акумулятора, що не є причиною, щоб відмовитися від захисту, який заважає перерозряду, навіть при наявності акумуляторів, які зазнали глибокого розряду і стали незаряжаємими. Важливіше розібратися з причиною, що призвела до глибокого розряду, від старіння до надто довгого зберігання, від швидкого саморозряду до короткого замикання. Дані фактори можуть свідчити, що подібні акумулятори, які опинилися в ситуації з глибоким розрядом, не зможуть нормально функціонувати. 
 
Залишити відгук  ↓
 
Ще ніхто не залишив відгуків.
 
Задати питання  ↓
 
 
Останні новини

Ознаки, через які виникають різні дефекти акумуляторів смартфонів, ноутбуків та іншої техніки. Як утилізувати батареї в разі виявлення дефектів, тенденції подальшого розвитку безпеки використання мобільних...

  Детальніше...
 • 03 січня 2017 10:45:53
 • Відгуків: 0

У зв'язку зі старінням та зносом акумуляторів відбувається збільшення внутрішнього опору. Для розрахунку внутрішнього опору акумулятора слід додати до опору елемента живлення то опір, який знаходиться між...

  Детальніше...
 • 06 березня 2018 10:17:53
 • Відгуків: 0

Від рівня ємності акумулятора залежить необхідність в підзарядці телефону. Надто велика ємність бути не може. Акумулятори не можуть бути гумовими. Ємністю акумуляторів називають запасений акумулятором заряд...

  Детальніше...
 • 06 березня 2018 12:17:53
 • Відгуків: 0

Величини струму і потужності акумулятора взаємозалежні, а великого взаємозв'язку між струмом і напругою не існує. Акумулятор є джерелом струму, з постійною величиною ємності. Сила струму може змінюватися і залежить від потужності в...

  Детальніше...
 • 06 березня 2018 17:04:00
 • Відгуків: 0

Існує залежність між ресурсом акумуляторів, USB кабелів або зарядних пристроїв і надійністю та експлуатаційними умовами. Граничний стан настає в процесі сумарного напрацювання експлуатованих технічних пристроїв, що призводить до...

  Детальніше...
 • 06 березня 2018 19:46:00
 • Відгуків: 0

Існує залежність між процесом експлуатації акумулятора і зміною його властивостей. Проблема зносу акумуляторів, USB кабелів або зарядних пристроїв сприяє зниженню їх споживчих властивостей. Експлуатація подібних пристроїв...

  Детальніше...
 • 07 березня 2018 10:00:00
 • Відгуків: 0